Достојно представљамо своју школу на свим такмичењима

Опет традиционално, и без имало скромности можемо рећи, заслужено, наши ђаци нижу успехе на свим такмичењима и поносито представљају своју школу. Поред награда из математике и страних језика на државним такмичењима, која су већ завршена, очекујемо још награда, јер су ученици на окружним такмичењима поново бриљирали. А по предметима тај пласман на републичко такмичење изгледа овако:

Из биологије, на државно такмичење пласирале су се три ученице:

1. Александра Цветковић, 4. година и прво место на окружном такмичењу,
  2. Емилија Бијанац, 4. раред и друго место на окружном такмичењу,
  3. Нађа Савић, 3. разред и треће место на окружном такмичењу.

На државно такмичење из хемије пласирала се

1. Анђела Ћирић, 2. година, освојивши прво место на окружном такмичењу.

На државно такмичење из историје пласирала су се три ученика:

1. Ксенија Јовановић, 4. разред
  2. Трифун Девић, 2. разред
  3. Марија Марковић, 1. разред.

На државно такмичење из српског језика и језичке културе пласирале су се четири ученице:

1. Милена Степић, 2. разред,
  2. Анђела Цветковић, 2. разред,
  3. Александра Цветковић, 4. разред,
  4. Нина Николић, 2. разред.

На државно такмичење из књижевности (Књижевна олимпијада) пласирало се пет ученика:

1. Петар Јовановић, 1. разред,
  2. Дуња Младеновић, 1. разред,
  3. Димитрије Спасић, 1. разред,
  4. Софија Поповић, 2. разред,
  5. Марија Ненадов, 3. разред.

На државно такмичење су се такође пласирале наше екипе атлетичара и одбојкашица. Поносни смо на своје ђаке!

Очекујемо да ћемо у мају, када се такмичарски циклус из свих предмета завршава, поново заблистати!

Стигле и награде из страних језика

Републичко, односно државно такмичење из страних језика, одржано је ове године по први пут у два термина, у складу са новим пропозицијама Друштва за стране језике и књижевности. Такмичење из енглеског језика је одржано у XIV београдској гимназији у суботу, 6.4.2019. За све остале језике, такмичење је организовано у Спортској гимназији у Београду, у недељу, 7.4.2019.
Поносно представљамо резултате ученика наше гимназије :

1. Кристина Бједов, IV7, шпански језик, I место
  2. Мина Димитријевић , IV7, шпански језик, III место
  3. Ђина Гајић, IV4, италијански језик, 6. место
    Ученица Кристина Бједов је освојила, не само прво место, него и максималан број поена.
    Треба истаћи да освојено прво, друго и треће место на државном такмичењу за ученика завршног разреда значи ослобађање од једног дела пријемног испита на Филолошком факултету. За успех својих ученика заслужне су професорке Биљана Павловић ( шпански језик) и Марина Миливојевић ( италијански језик ).
    Честитамо ученицима и професоркама на овом великом успеху и желимо им успешан рад и убудуће !

Аутор : Ј.Р.

Радионица кинеске калиграфије

У суботу 17. новембра 2018. у нашој школи је успешно реализована креативна радионица традиционалне кинеске калиграфије, у заједничкој сарадњи Института Конфуције и Гимназије Смедерево. Нова професорка кинеског језика Јована Дубоњац и лекторке кинеског језика Wang Yue и He Ping, подучавале су лепом писању нимало лаких кинеских карактера тридесетак заинтересованих полазника кинеског језика. Следећег месеца планирана је кинеска чајанка и обука полазника у вези са традиционалном припремом кинеског чаја, па нам се придружите сви који  поштујете ову древну културу. Позив је отворен и за похађање часова кинеског језика, који се од октобра ове године одржавају сваке суботе од 11 до 12,30 сати у Гимназији Смедерево у учионици бр. 47.

Више о овом лепом догађају на ученичком блогу Очима младих на овом линку.

Језички трон је наш

После тријумфа на свим досадашњим такмичењима, на ред су дошли језичари, који су 14. априла, на државним такмичењима из страних језика, освојили 4 нагреде.

На такмичењу из енглеског језика, одржаном у Шестој београдској гимназији, од укупно 600 такмичара, наша Сања Станковић (4. разред) је освојила прво место.

А на такмичењу из италијанског језика, одржаном у Ваљевској гимназији, од укупно 27 такмичара, наше девојке су освојиле прва три места. Награде су освојиле:

• Александра Станојевић (4. разред), прво место
  • Анђела Станисављевић (4. разред), друго место и
  • Софија Ђурић (4. разред), треће место.

Испред Ваљевске гимназије

Сања Станковић

Честитамо и ђацима и њиховим менторима!

Подсећамо да овогодишњи такмичарски циклус још није завршен, па очекујемо још награда!

,,Ђак репортер“ и спортско новинарство у нашој школи

Од ове школске године гимназијалци су се прикључили још једном интересантном пројекту под називом ,,Ђак репортер“.  Покровитељ  пројекта је Савез за школски спорт Србије, а циљ је промовисање школског спорта у Србији.

Поносни смо на то што су наши текстови већ објављивани на Сајту школског спорта. Више о томе на ученичком блогу ОЧИМА МЛАДИХ

Наша школа поново најбоља у општини

У четвртак 25. јануара 2018. године, на главној додели награда Савеза спортова Смедерева, наша школа је поново проглашена за најбољу  од свих средњих  школа у општини.  Додељено нам је признање у виду плакете и поклон картица у вредности од 20 000 динара.

Више о томе на ученичком блогу ОЧИМА МЛАДИХ