Monthly Archives: мај 2021

Упутство за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за филолошке науке   Recently updated !

1. Тест из српског језика ученици полажу у суботу 15.5.2021. године од 1000 до 1200. Ученици треба да буду у школи у 925. За време трајања испита у Школи је забрањено присуство осталим лицима.
  2. Тест из енглеског језика ученици полажу у недељу 16.5.2021. године од 1000 до 1200. Ученици треба да буду у школи у 925. За време трајања испита у Школи је забрањено присуство осталим лицима.
  3. У холу Школе (на огласној табли код теткица) и на вратима учионица у којима се одржава пријемни испит биће истакнут списак ученика као и распоред седења.
  4. Ученици морају код себе да имају ђачку књижицу са фотографијом (овереном печатом) и хемијску оловку.
  5. Ученици могу да понесу и: флашицу воде, графитну оловку и гумицу.
  6. Мобилни телефони су забрањени. Ученици су у обавези да их одложе пре почетка пријемног испита на за то предвиђено место у учионици.
  7. Прелиминарни  резултати пријемног испита биће истакнути у просторији број 3 у Школи у понедељак 17.5.2021. године у 930
  8. Прелиминарне резултате ученици ће моћи да виде и преко преко портала Моја средња школа у понедељак од 12 сати, коришћењем броја електронске пријаве.
  9. Учесник Конкурса може да оствари увид у тестове и поднесе приговор на резултат пријемног испита (код секретара Школе) – 18. 5. 2021. године (уторак), од 800 до 1600 сати. Образац за приговор се добија од секретара Школе – канцеларија број 28 (приземље десно).

Коначни резултати пријемног испита биће објављени  19. 5. 2021. године (среда), до 1200 сати.

ИНФОРМАЦИЈА О РЕЗУЛТАТИМА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС У ИНФОРМАТИЧКО ОДЕЉЕЊЕ   Recently updated !

На основу нових упутстава Министарства просвете, прелиминарни резултати не могу да се објаве на сајту Школе.

Резултате пријемног испита ученици могу да виде сутра од 9 сати у Школи у просторији број 3.

Резултате је могуће видети и преко портала Моја средња школа сутра од 12 сати, коришћењем броја електронске пријаве.

Упутство за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику   Recently updated !

1. Пријемни испит ученици полажу у недељу 9.5.2021. године од 1000 до 1200. Ученици треба да буду у школи у 915. За време трајања испита у Школи је забрањено присуство осталим лицима.
  2. У холу Школе (на огласној табли код теткица) и на вратима учионица у којима се одржава пријемни испит биће истакнут списак ученика као и распоред седења.
  3. Ученици морају код себе да имају ђачку књижицу са фотографијом (овереном печатом) и хемијску оловку.
  4. Ученици могу да понесу и: флашицу воде и прибор за рад – лењир, троугао, угломер, шестар, графитну оловку, гумицу и калкулатор са основним рачунским операцијама (сви други калкулатори нису дозвољени за коришћење). Не може се користити калкулатор на мобилном телефону.
  5. Мобилни телефони су забрањени. Ученици су у обавези да их одложе пре почетка пријемног испита на за то предвиђено место у учионици.
  6. Прелиминарни резултати пријемног испита ће бити истакнути на сајту школе већ у недељу 9.5.2021. у вечерњим сатима, при чему ће уместо имена и презимена ученика бити наведен њихов индентификациони број. Резултати пријемног испита биће истакнути и у просторији број 3 у Школи у понедељак 10.5.2021. године у 1300  900
  7. Учесник Конкурса може да поднесе приговор на резултат пријемног испита (код секретара Школе) – 13. 5. 2021. године (четвртак), од 800 до 1600 сати. Образац за приговор се добија од секретара Школе.

Коначни резултати пријемног испита биће објављени у холу и на сајту Школе 15. 5. 2021. године (субота), до 800 сати.