Aleksandar Marinković

Упутство за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

1. Пријемни испит ученици полажу у суботу 21.5.2022. године од 1000 до 1200. Ученици треба да буду у школи у 920. За време трајања испита у Школи је забрањено присуство осталим лицима.
  2. У холу Школе (на огласној табли код теткица) и на вратима учионица у којима се одржава пријемни испит биће истакнут списак ученика као и распоред седења.
  3. Ученици морају код себе да имају ђачку књижицу са фотографијом (овереном печатом) и хемијску оловку.
  4. Ученици могу да понесу и: флашицу воде и прибор за рад – лењир, троугао, угломер, шестар, графитну оловку, гумицу и калкулатор са основним рачунским операцијама (сви други калкулатори нису дозвољени за коришћење). Не може се користити калкулатор на мобилном телефону.
  5. Мобилни телефони су забрањени. Ученици су у обавези да их одложе пре почетка пријемног испита на за то предвиђено место у учионици.
  6. Прелиминарни резултати пријемног испита биће објављени преко портала Моја средња школа до уторка 24.5.2022. године до 800
  7. Ученици и/или њхови родитељи, односно други законски заступници, могу да остваре увид у тестове и поднесу приговор на резултат пријемног испита (код секретара Школе) – 24. 5. 2022. године (уторак), од 800 до 1600 сати. Образац за приговор се добија од секретара Школе – канцеларија број 28 (приземље десно).
  8. Коначни резултати пријемног испита биће објављени  на порталу Моја средња школа  25. 5. 2021. године (среда), до 800 сати.

РЕШЕЊА ТЕСТА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Упутство за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за филолошке науке

1. Тест из српског језика ученици полажу у суботу 14.5.2022. године од 1000 до 1200. Ученици треба да буду у школи у 925. За време трајања испита у Школи је забрањено присуство осталим лицима.
  2. Тест из енглеског језика ученици полажу у недељу 15.5.2022. године од 1000 до 1200. Ученици треба да буду у школи у 925. За време трајања испита у Школи је забрањено присуство осталим лицима.
  3. У холу Школе (на огласној табли код теткица) и на вратима учионица у којима се одржава пријемни испит биће истакнут списак ученика као и распоред седења.
  4. Ученици морају код себе да имају ђачку књижицу са фотографијом (овереном печатом) и хемијску оловку.
  5. Ученици могу да понесу и: флашицу воде, графитну оловку и гумицу.
  6. Мобилни телефони су забрањени. Ученици су у обавези да их одложе пре почетка пријемног испита на за то предвиђено место у учионици.
  7. Прелиминарни  резултати пријемног испита биће истакнути у просторији број 3 у Школи у понедељак 16.5.2022. године у 1000
  8. Прелиминарне резултате ученици биће објављени и преко преко портала Моја средња школа до уторка 17.5.2022. године до 800
  9. Учесник Конкурса може да оствари увид у тестове и поднесе приговор на резултат пријемног испита (код секретара Школе) – 17. 5. 2022. године (уторак), од 800 до 1600 сати. Образац за приговор се добија од секретара Школе – канцеларија број 28 (приземље десно).

Коначни резултати пријемног испита биће објављени  на порталу Моја средња школа  18. 5. 2021. године (среда), до 800 сати.

ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА

Од 04. до 08. априла 2022. године, планиране су активности везане за подношење пријава за полагање пријемних испита за одељења за ученике са посебним способностима. У нашој Школи предвиђено је да ученици могу да се пријаве за упис на смер за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (информатички смер)  и на смер за ученике са посебним способностима за филолошке науке – живи језици – енглески језик (филолошки смер). Ученици који су заинтересовани за упис на наведене смерове, могу да се пријаве на следеће начине:

Први начин: Пријављивање електронским путем

Од 4.4.2022.  од 8 сати до 7.4.2022.  до 24 сата (понедељак-четвртак)

Подношење пријава за полагање пријемног испита на порталу: https://mojasrednjaskola.gov.rs

Други начин:  Подношење пријава за полагање пријемног испита у матичним основним школама

7.4.2022. и 8.4. 2022. године у периоду од 9–16 сати (четвртак-петак). Детаљније инфорамције у основној школи.

Трећи начин: Подношење пријава за полагање пријемног испита у Гимназији

7.4.2022. и 8.4.2022. године у периоду од  9–16 сати (четвртак-петак)

Пријављивање је у канцеларији број 28 (добићете пријаву од секретара).

Напомена: Детаљнија упутства за подношење пријава ученика могу се пронаћи и на порталу  https://mojasrednjaskola.gov.rs  .