Monthly Archives: јул 2020

Припремна настава из хемије

Припремна настава из физике

Припремна настава из математике

Напомена: У зависности од епидемиолошке ситуације могуће су промене у времену и начину организације припремне наставе. Све евентуалне промене биће објављене на сајту Школе.

УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД

Време уписа

Први уписни круг:

Четвртак, 9. 7. 2020. год. од 8 00 до 1500

Петак, 10. 7. 2020. год. од 800 до 1500

Други уписни круг:

Понедељак, 13. 7. 2019. год. од 800 до 1500

Почев од школске 2018/19. године ученици  првог разреда у обавези су да одаберу два изборна програма од понуђена четири. Изборни програми се реализују са једним часом недељно. Програми који ученик одабере постају обавезни у првом разреду, оцењују се и оцена улази у општи успех ученика. У другом разреду, уколико желе,  ученици могу бирати друге изборне програме.

Пошто је неопходно да се ученици изјасне о изборним програмима које ће похађати, потребно је да предају пријаву за упис у Школи. Одговарајућу пријаву могу добити у Школи на дан уписа, а могуће је и да је одштампају, попуне и донесу у Школу у предвиђеном термину (није потребна никаква друга документација).  ПРИЈАВА

Упис у одељења друштвено језичког смера биће обављен у учионици број 21 (приземље десно)

Упис у одељења природно математичког смера биће обављен у учионици број 4 (приземље лево)

Упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику биће обављен у учионици број 4 (приземље лево). Ученици који се уписују у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику немају изборне програме и једино се опредељују између грађанског васпитања и верске наставе.

Напомена: Приликом доласкa у Школу ученици, родитељи или други законски заступници су у обавези да носе заштитну маску као и да се придржавају и других прописаних заштитних мера.

О ИЗБОРНИМ ПРОГРАМИМА: Ученици се у оквиру изборних програма могу бавити и темама-питањима-проблемима о којима мало знају, али поседују истраживачку радозналост да о томе више сазнају. Концепт изборних програма фаворизује проблемско учење, односно стицање знања се одвија спонтано током истраживачке и пројектне делатности. Тако стечена знања обично имају широку применљивост, а пружа се слобода ученицима да уз помоћ наставника, а према сопственим интересовањима, креирају активности унутар оквира који је задат модулима изборних премета.

Изборни предмети који се нуде у нашој школи у првом разреду су:

1. Језик, медији и култура
  2. Појединац, група и друштво
  3. Примењене науке
  4. Здравље и спорт

Приликом уписа ученик треба да изабере два предмета од понуђених!

ОПИС ИЗБОРНИХ ПРЕДМЕТА

ДЕТАЉНИЈЕ О СВАКОМ ПРЕДМЕТУ