Daily Archives: 29. октобра 2018.

Сусрет песника и гимназијалаца

Поводом међународног фестивала поезије ,,Смедеревска песничка јесен“ који се по 49. пут одржава у нашем граду, Гимназија у Смедереву угостила је најугледније домаће и стране песнике, госте овогодишњег фестивала. Тиме је својим ученицима пружила јединствену прилику да уживају у поезији ових песника и попричају са њима о разним темама.

Комплетан извештај можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на овом линку.

11ТРИ БЕОГРАД

Београд је и ове године организовао трку триатлона, која је одржана 23. септембра 2018. године. Сјајни временски услови у септембру и светски позната храна, навели су велики број триатлонаца, из целог света, да се пријаве баш на ову трку.

Ученици наше школе имали су запажену улогу и овoга пута, као волонтери. У спорту је вредност волонтера непроцењива.

Више о њиховом незаборавном искуству можете  погледати на ученичком блогу Очима младих на овом линку.

,,Истражуј кроз ноћ, у знању је моћ!“

Град Смедерево имао је задовољство да ове године први пут буде део програма Европске уније за јачање европске истраживачке каријере и тиме се нађе на мапи европских градова који промовишу науку. Главни догађај овог програма јесте ,,Ноћ истраживача“ и посвећен је популаризацији науке и учењу исте кроз дружење и забаву.

Смедеревски гимназијалци су се придружили и овом пројекту и подржали Европску ноћ истраживача као добар начин да се наука промовише. У среду, 26. септембра у Регионалном центру Смедерево ученици су присуствовали предавању дипломираног лексиколога, професорке др Рајне Драгићевић, на тему Културни стереотипни појмови у српском језику.

Поред ових предавања, гимназијалци су учествовали и на самој Ноћи истраживача у петак. Као волонтери, били су део многобројних огледа и радионица које су се одржале у холу Центра за културу Смедерево. Чланови секције Физис поред волонтирања, посетили су и били део свих радионица. Имали су задовољство да се испробају у огледу Поглед на Смедерево кроз балон, затим да науче калиграфско писмо и открију тајну науке кроз радионице ,,Кинетички песак“, ,,Ферофлуид“, ,,Изолујте ДНК“, ,,Квасац“ и ,,Здрави били – живели лактобацили“

Више о активностима и дружењу на ученичком блогу Очима младих на овом линку.