Daily Archives: 16. октобра 2018.

Европски дан језика

У среду, 26. септембра, у Гимназији Смедерево организован је програм поводом Европског дана језика. Наши ученици су се и ове године потрудили да на креативан, едукативан и занимљив начин својим другарима, професорима и свим заинтересованим представе стране језике које уче.

Више о активностима и дружењу можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на овом линку.

Гимназијалци угостили ученике из Турске

Гимназија у Смедереву прошле године се прикључила једном од многобројних пројеката у сарадњи са организацијом Интеркултура у Србији и ове године је била домаћин у такозваној ,,размени одељења“.

Да се подсетимо да су гимназијалци прошле године били гости ученицима и професорима из Истанбула, а ове године посета је узвраћена. Гости су боравили у Смедереву од 24. до 30. септембра. Срдачно су дочекани, како од својих домаћина тако и од стране ученика који нису учествовали у прошлогодишњој размени.

Више о организацији и дружењу можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на овом линку.