Monthly Archives: октобар 2018

Европски дан језика

У среду, 26. септембра, у Гимназији Смедерево организован је програм поводом Европског дана језика. Наши ученици су се и ове године потрудили да на креативан, едукативан и занимљив начин својим другарима, професорима и свим заинтересованим представе стране језике које уче.

Више о активностима и дружењу можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на овом линку.

Гимназијалци угостили ученике из Турске

Гимназија у Смедереву прошле године се прикључила једном од многобројних пројеката у сарадњи са организацијом Интеркултура у Србији и ове године је била домаћин у такозваној ,,размени одељења“.

Да се подсетимо да су гимназијалци прошле године били гости ученицима и професорима из Истанбула, а ове године посета је узвраћена. Гости су боравили у Смедереву од 24. до 30. септембра. Срдачно су дочекани, како од својих домаћина тако и од стране ученика који нису учествовали у прошлогодишњој размени.

Више о организацији и дружењу можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на овом линку.

Европска недеља спорта у Смедереву

Недеља спорта се широм Европе одржава од 23. до 30. септембра. У Смедереву је обележена 25. септембра.

Спорт је тог дана промовисало 450 ученика од првог до четвртог разреда наших основних школа, а догађај је испратила и екипа ђака репортера из Гимназије. Комплетан извештај можете прочитати на ученичком блогу Очима младих.

Ученице Гимназије у Руској Федерацији

Ученице Гимназије су од 5. до 13. септембра 2018. године имале прилику да гостују на концертној турнеји са хором „Кир Стефан Србин”, одржаној у Руској Федерацији.

Снимак  нумере „Каћуша” са концерта у Коломни можете погледати на овом линку. Више о турнеји можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на овом линку.

Смедеревска гимназија помаже сиромашне ђаке

Управни одбор Фонда за стипендирање сиромашних ученика смедеревске Гимназије одлучио је да ове школске године додели десет једнократних помоћи у износу од 20.000 динара.

Више информација на овом линку.