Monthly Archives: мај 2018

ИНФОРМАЦИЈЕ О УПИСУ У ФИЛОЛОШКО И ИНФОРМАТИЧКО ОДЕЉЕЊЕ   Recently updated !

11.5.2018.(петак) и 14.5.2018. године(понедељак) од 9 до 14 сати – пријављивање ученика за полагање пријемног испита(канцеларија број 44). Пријаву узимате од секретара Школе.

Пријављивање је могуће и 12.5.2018. године(субота) у периоду од 8 до 11 сати.

Пријемни испит:

Филолози: 2.6.2018. године – тест из српског језика; 3.6.2018. године – тест из енглеског језика

Информатичари: 3.6.2018. године – тест из математике

Прва награда на такмичењу из књижевности

У недељу 13. маја 2018. године одржано је 6. Републичко  такмичење из књижевности (Књижевна олимпијада) за ученике средњих школа. Тим поводом  Сремски Карловци угостили су средњошколце из разних крајева Србије, а Карловачка Гимназија била је домаћин овог такмичења. Учествовало је 690 ученика сва четири разреда. Међу њима било је и деветоро наших ђака.

Наша гимназијалка Маша Павловић, ученица 2. разреда, са максималним бројем поена је освојила прво место.

Браво за Машу још једном!

Више о томе можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на ОВОМ линку.

Вест је објављена и на http://www.sdcafe.rs на ОВОМ линку.

Државници да будемо!

Ученици Гимназије и Техничке школи су 03.05. 2018. године имали прилику да посете Скупштину и Владу Републике Србије, чије је седиште у Београду. Ову посету је организовала  професорка Душица Славковић у оквиру предмета Грађанско васпитање и Устав и права грађана.

Више о томе можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на ОВОМ линку.

Гимназијалци у Истанбулу!   Recently updated !

Ове године, у сарадњи са организацијом Интеркултура  у Србији,  која је чланица најстарије светске мреже за програме међународне размене у образовању АФС, наша Гимназија се прикључила још једном од бројних пројеката у којима учествује. Реч је о такозваној ,,размени одељења“. Наиме, наша школа је требало да састави групу од осам ученика и два професора који ће на недељу дана боравити у дому ученика и професора, домаћина друге државе. Држава која је за овакву врсту размене највише била расположена је Турска.

Више о томе можете прочитати на ученичком блогу Очима младих на ОВОМ линку.

Вест је објављена и на http://www.sdcafe.rs на ОВОМ линку.

Хуманитарни концерт за Милицу

У петак, 27. априла 2018. године, у Свечаној сали Гимназије, ученици и професори су се окупили на часу учења врлине, да  отвореног срца помогну  у  акцији прикупљања средстава за лечење Милице Јовановић, бивше ученице наше Гимназије а сада успешног студента Високе струковне школе за ИТ  у Београду.

Као гости, на концерту су наступили ученици Техничке школе, Економско-трговинске школе, ОШ „Доситеј Обрадовић” и Музичке школе:  Јован Перковић, Младен Васиљевић, Соња Наранџић,  Милица Господиновић и Тамара Благојевић.

Координатори су биле професорке Душица Славковић и Горјана Бркић-Станковић.

Више о акцији можете прочитати на ученичком блогу Очима младих.