Aleksandar Marinković

ПРЕВОЗ УЧЕНИКА!

ОШ ,,Свети Сава“: У 715 полази аутобус са главне аутобуске станице намењен превозу ученика треће године. Аутобус  ће стајати и на станицама Задужбина и Римски бунар. Повратак аутобуса са станице испред  школе у 1350

ИНФОРМАЦИЈЕ О ОРГАНИЗАЦИЈИ НАСТАВЕ У НОВОЈ ШКОЛСКОЈ ГОДИНИ

Због радова на санацији и реконструкцији зграде Гимназије настава ће до даљег бити организована на следећи начин:

1. Ученици прве године наставу похађају у Техничкој школи. Од понедељка 2.9.2019. године на наставу иду преподне.
  2. Ученици друге године наставу похађају у Техничкој школи. Од понедељка 2.9.2019. године на наставу иду поподне.
  3. Ученици треће године наставу похађају у ОШ ,,Свети Сава“ . Од понедељка 2.9.2019. године на наставу иду поподне.
  4. Ученици четврте године наставу похађају у ТТШ ,,Деспот Ђурађ“. Од понедељка 2.9.2019. године на наставу иду поподне.

У току прве недеље наставе тј. од 2.9.2019. до 6.9.2019. године превоз до ОШ ,,Свети Сава“ и ТТШ ,,Деспот Ђурађ“ биће организован на следећи начин:

1. ОШ ,,Свети Сава“: У 1320 полази аутобус са главне аутобуске станице намењен превозу ученика треће године. Аутобус  ће стајати и на станицама Задужбина и Римски бунар. Повратак аутобуса са станице испред  школе је у 1940.
  2. ,,Деспот Ђурађ“ : Ученици могу да користе редовне градске линије.

Ученици Гимназије могу да користе бесплатно наведени превоз ако уз себе имају ђачке књижице са овереном фотографијом. Уколико треба да оверите фотографију у ђачкој књижици можете то урадити од 29.8.2019. године до понедељка 2.9.2019. године код секретара Школе од 800 до 1400 (радним данима). Информације о превозу ученика након прве недеље биће објављене на сајту у току следећег викенда 7.9. или 8.9.2019. године.

Све остале информације (распоред часова, одељења, учионица, сатница…) биће објављени на сајту Школе у току викенда.

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Упис ће бити организован у Техничкој школи у Смедереву

Време уписа

Први уписни круг:

Понедељак, 8. 7. 2019. год. од 8 00 до 1500 у библиотеци (приземље)

Уторак, 9. 7. 2019. год. од 800 до 1500 у библиотеци (приземље)

Други уписни круг:

Четвртак, 11. 7. 2019. год. од 800 до 1500 у библиотеци (приземље)

Потребна документа за упис

а) пријава за упис (може се добити у школи)

б) уверење о обављеном завршном испиту (оригинал)

в) сведочанство о завршеном основном образовању(оригинал)

г) извод из матичне књиге рођених

Изборни предмет

Приликом уписа ученици у пријави за упис наводе који изборни предмет желе да слушају (грађанско васпитање или верску наставу). О избору других изборних предмета ученици ће детаљније бити обавештени на упису.

Учење страних језика

Ученици у пријави наводе који језик, од језика које су учили у основној школи, желе да уче као први, а који као други. Уколико у Школи не постоје услови за изучавање неког језика који су учили у основној школи (не може се формирати група од 15 ученика на нивоу Школе, Школа нема дозволу за пријем радника за „нови“ језик и сл.), наводе и језик који би желели да уче као почетни. У том случају као први језик учили би енглески, а као почетни језик ученици могу да бирају француски, немачки, руски језик и италијански језик.

Остало

Списак потребних уџбеника за први разред биће обљављен на сајту школе у току следеће недеље.

УПИС У ДРУГИ, ТРЕЋИ И ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

Упис је 5.7.2019. године у Техничкој школи од 8 до 13 сати.

Упис у други разред: учионица број 6

Упис у трећи разред: учионица број 8

Упис у четврти разред: учионица број 4

За упис је потребно сведочанство из претходног разреда. Пријаву за упис ученик добија у одговарајућој учионици.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Трећи разред до среде 26.6.2019. године наставу има преподне.  Настава почиње у 730 а часови су скраћени на 30 минута.

У понедељак 24.6.2019. године поподневна смена у Техничкој школи  почиње у 1230.

У уторак 25.6.2019. године прва година на наставу иде преподне а часови су скраћени на 30 минута.

Завршна свечаност – обавештење

Завршна свечаност за матуранте и додела награда ученицима који су постигли запажене резултате на државним такмичењима биће одржана у петак 14.6.2019. године у 18 сати у великој сали Скупштине града Смедерева.