Aleksandar Marinković

Упис ће бити организован у Техничкој школи у Смедереву

Време уписа

Први уписни круг:

Понедељак, 8. 7. 2019. год. од 8 00 до 1500 у библиотеци (приземље)

Уторак, 9. 7. 2019. год. од 800 до 1500 у библиотеци (приземље)

Други уписни круг:

Четвртак, 11. 7. 2019. год. од 800 до 1500 у библиотеци (приземље)

Потребна документа за упис

а) пријава за упис (може се добити у школи)

б) уверење о обављеном завршном испиту (оригинал)

в) сведочанство о завршеном основном образовању(оригинал)

г) извод из матичне књиге рођених

Изборни предмет

Приликом уписа ученици у пријави за упис наводе који изборни предмет желе да слушају (грађанско васпитање или верску наставу). О избору других изборних предмета ученици ће детаљније бити обавештени на упису.

Учење страних језика

Ученици у пријави наводе који језик, од језика које су учили у основној школи, желе да уче као први, а који као други. Уколико у Школи не постоје услови за изучавање неког језика који су учили у основној школи (не може се формирати група од 15 ученика на нивоу Школе, Школа нема дозволу за пријем радника за „нови“ језик и сл.), наводе и језик који би желели да уче као почетни. У том случају као први језик учили би енглески, а као почетни језик ученици могу да бирају француски, немачки, руски језик и италијански језик.

Остало

Списак потребних уџбеника за први разред биће обљављен на сајту школе у току следеће недеље.

УПИС У ДРУГИ, ТРЕЋИ И ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

Упис је 5.7.2019. године у Техничкој школи од 8 до 13 сати.

Упис у други разред: учионица број 6

Упис у трећи разред: учионица број 8

Упис у четврти разред: учионица број 4

За упис је потребно сведочанство из претходног разреда. Пријаву за упис ученик добија у одговарајућој учионици.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Трећи разред до среде 26.6.2019. године наставу има преподне.  Настава почиње у 730 а часови су скраћени на 30 минута.

У понедељак 24.6.2019. године поподневна смена у Техничкој школи  почиње у 1230.

У уторак 25.6.2019. године прва година на наставу иде преподне а часови су скраћени на 30 минута.

Завршна свечаност – обавештење

Завршна свечаност за матуранте и додела награда ученицима који су постигли запажене резултате на државним такмичењима биће одржана у петак 14.6.2019. године у 18 сати у великој сали Скупштине града Смедерева.

НОВИ ТЕРМИН ЗА ИНФОРМАТИЧАРЕ

У СУБОТУ 1.6.2019. ГОДИНЕ У 1100 У ТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ УЧЕНИЦИ ЋЕ ДОБИТИ УПУТСТВА У ВЕЗИ СА ПРИЈЕМНИМ ИСПИТОМ. ТАКОЂЕ БИЋЕ УРАЂЕНА И АНАЛИЗА ПРОБНОГ ТЕСТА.  УЧЕНИЦИ НАСТАВНИКА ЧЕКАЈУ ИСПРЕД БИБЛИОТЕКЕ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ КОЈА СЕ НАЛАЗИ У ПРИЗЕМЉУ.

О ИНФОРМАТИЧКОМ СМЕРУ