Slađana Radivojević

Eкскурзија треће године 2017/2018.

И ове 2017. године успешно је реализована екскурзија трећег разреда у периоду од 1. до 5. октобра.

Екскурзије нису само вид предаха од школских обавеза и време за дружење и забаву са школским пријатељима, већ и један од најбољих начина да се стекне знање о историји неких градова, упозна читава једна нова култура, сусретне са делима изванредних архитеката, сликара, вајара и створи велики број успомена на пределе које ћемо памтити дуги низ година.

Детаљније о реализацији нашег путовања можете прочитати ОВДЕ.

О знаменитостима које смо имали прилике да видимо можете прочитати ОВДЕ.

„Наука кроз забаву“- чланови секције „Физис“ у Галерији науке и технике САНУ

У организацији Института за физику Београд, Универзитета у Штутгарту, Српске академије науке и уметности и Центра за промоцију науке, у Галерији науке и технике САНУ, представљено је 18 једноставних научних експеримената посвећених подизању интересовања за науку код најмлађе публике. Више о томе погледајте на УЧЕНИЧКОМ БЛОГУ.

Гимназијалци са истакнутом уметницом Неном Скоко

Чланови секције „Физис“ су имали задовољство да проведу незаборавних сат времена у дружењу са дивном Снежаном Неном Скоко у Салону Музеја примењене уметности. Нено, хвала! Више о томе погледајте на УЧЕНИЧКОМ БЛОГУ Захваљујемо се и љубазном особљу Музеја примењене уметности. Извод из мејла Бојане Поповић, кустоскиње изложбе, Музеј примењене уметности: Тако ми је драго да имате лепе утиске са Ненине изложбе. Уживала сам гледајући сајт Гимназије, као што сам уживала у посети Ваших ученика, тако радозналих и отворених за нова уметничка искуства. Дивно је да то подстичете и негујете.

Извод из мејла Нене Скоко, ауторке изложбе "Дама и једнорог / моја прича": Хвала вама и вашим ученицима од свег срца за ове дивне и топле речи, а још више за вашу жељу и труд да дођете да погледате изложбу. Мени је са вама било дивно и радујем се унапред сваком следећем сусрету. Можемо да смислимо и да направим радионицу са вашим ученицима, врло радо ћу то урадити. Стварно сте диииивниии...

Писмо из Кине од наше Милице

Да се подсетимо: На такмичењу из кинеског језика под називом ,,Знањем до Кине“, одржаном 28. марта 2017, Милица Младеновић, ученица I/4, освојила је заслужено прво место, а као награђеној, омогућено јој је да 40 дана током летњег распуста провде у Пекингу. Милица се јавила из Пекинга и са нама поделила своје утиске кроз низ интересантних сличица! Утисака је много... неки су ипак пробрани... Више на ученичком блогу.

Наши ђаци на Књижевној олимпијади

На петом Републичком такмичењу ученика средњих школа из књижевности (Књижевна олимпијада) у Сремским Карловцима наши ђаци су постигли изузетне резултате освојивши три награде.
Наши шампиони су: - Никола Станојевић, ученик четвртог разреда - освојено ПРВО место; - Маша Павловић, ученица првог разреда  - освојено ДРУГО место; - Анђела Јоксимовић, ученица првог разреда  - освојено ТРЕЋЕ место; ЧЕТВРТО место освојила је Андријана Јелић, а ПЕТО Марија Филиповић, ученице другог разреда. Упућујемо најискреније честитке награђенима и похвале свим осталим учесницима, као и свим професорима. Поносни смо на наше ђаке.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

ГИМНАЗИЈА У СМЕДЕРЕВУ ЋЕ ШКОЛСКЕ 2017-18. ГОДИНЕ УПИСАТИ ОДЕЉЕЊЕ ФИЛОЛОШКОГ СМЕРА, СМЕР ЖИВИ ЈЕЗИЦИ.

ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЈЕ У ПЕТАК, 12. МАЈА И ПОНЕДЕЉАК, 15. МАЈА, ОД 800-1400 У ГИМНАЗИЈИ (КАНЦЕЛАРИЈА СЕКРЕТАРА).

ДЕТАЉНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О НАЧИНУ УПИСА, ПЛАНУ И ПРОГРАМУ И МОГУЋНОСТИМА ЗА ДАЉЕ ШКОЛОВАЊЕ,  МОЖЕТЕ ДОБИТИ ОД ДИРЕКТОРА И ПРОФЕСОРА СРПСКОГ ЈЕЗИКА И СТРАНИХ ЈЕЗИКА, У СУБОТУ 13. МАЈА ОД 1000-1200 У ГИМНАЗИЈИ.

ПОТРЕБНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ МОЖЕТЕ ДОБИТИ НА ТЕЛЕФОН 026/ 617-384.

ИНТЕРНИ КОНКУРС ЗА УПИС У ОДЕЉЕЊЕ ЗА ОБДАРЕНЕ УЧЕНИКЕ У ФИЛОЛОШКОЈ ГИМНАЗИЈИ ЗА ШКОЛСКУ 2017/18. ГОДИНУ МЕРИЛА И ПОСТУПАК ЗА РАНГИРАЊЕ КАНДИДАТА ЗА УПИС У ФИЛОЛОШКУ ГИМНАЗИЈУ